فاصله همراه هواشناسی دریای خزر استان گیلان

فاصله: همراه هواشناسی دریای خزر استان گیلان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی واکنش آملی لاریجانی به سخنان وزیر خارجه آمریکا راجع به وی

دستگاه قضایی نه می تواند بی جهت کسی را اعدام کند، نه می تواند تسامح غیرقانونی به خرج دهد.

واکنش آملی لاریجانی به سخنان وزیر خارجه آمریکا راجع به وی

واکنش آملی لاریجانی به سخنان وزیر خارجه آمریکا راجع به وی

عبارات مهم : بازار

دستگاه قضایی نه می تواند بی جهت کسی را اعدام کند، نه می تواند تسامح غیرقانونی به خرج دهد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تلاطم های اخیر در بازار، شبهه ناک و دخالت بعضی دست های پشت پرده در این ماجرا کاملاً محتمل هست، به سودجویان بازار ارز و سکه هشدار داد که دستگاه قضایی با سرعت و قاطعیت به اتهام آنان که بعضی نیز مشمول عنوان افساد فی الارض هست، پیگیری خواهد کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به التهابات اخیر بازار ارز و سکه، تصریح کرد: حسب گزارش های بانک مرکزی و براساس اطلاعاتی که در زمینه دارایی های کشور از لحاظ ارز و طلا وجود دارد، منشاء تلاطم های اخیر بازار ارز و سکه، واقعی نیست.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: تامین ارز جهت نیازهای واقعی و عمده کشور در زمینه کالاهای اساسی و ارزاق عمومی، از سوی دولت تضمین شده است و مشکلی در این مورد وجود ندارد. بنابراین چنین تلاطم هایی در بازار ارز و سکه، شبهه ناک است و احتمال اینکه بعضی دست های ناپاک در پشت پرده این التهابات دخیل باشند، کاملاً وجود دارد.

آملی لاریجانی با بیان اینکه عده ای سودجو به دنبال دامن زدن به این التهابات هستند، افزود: گرچه دشمن بیرونی نیز همواره در کمین است و با هر وسیله ممکن در پی بحران سازی است ولی نباید فراموش کنیم که بیش از 10 میلیارد دلار ارز جهت واردات کالاهای اساسی تخصیص یافته و پاره ای از نیازهای ارزی مطرح شده است در سطح جامعه، در واقع نیازهای کاذبی است که به واسطه اقداماتی نظیر سفرهای خارجی بلاوجه پدید آمده هست؛ چنانکه میزان این سفرها نسبت به ماه های گذشته و حتی مدت مشابه سال قبل، رشد داشته لیکن بعضی به دنبال سودجویی از طریق فروش ارز مسافرتی و استفاده از مابه التفاوت قیمت ارز آزاد و دولتی بوده اند.

اعلام قیمت ارز در بعضی سایت ها براساس محاسبات غلط و معیارهای نادرست است
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه بعضی اعلام قیمت ها از طریق سایت ها، ناشی از محاسبات غلط و معیارهای نادرست هست، اظهار کرد: فرض کنیم کسی به 500 یا 1000 دلار ارز نیاز دارد که با مراجعه به بازار، این ارز را با هر قیمتی تهیه می کند. اینکه قیمت این قبیل خریدها را معیار قیمت ارز قرار دهیم نادرست است لیکن حجم مبادلات این چنینی در برابر ارز مورد نیاز واردات کالاهای مهم بسیار ناچیز است و عده ای با همین قیمت سازی ها، سودهای کلانی به جیب می زنند.

آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه دادستان کل کشور و دادستان های مراکز استانها خصوصا پایتخت کشور عزیزمان ایران باید به این عنوان ورود کنند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی و دستگاه قضایی قطعا در جایی که بعضی با ایجاد تلاطم در بازار از پول مردم ثروت های کلان و بادآورده انباشت می کنند، ورود خواهند کرد و تمام همّ خود را مصروف ممانعت از چنین اقداماتی خواهند نمود.

رئیس قوه قضاییه، پدید آمدن بازار سیاه در نتیجه محدود شدن ارز پرداختی به مردم را طبیعی دانست و با تاکید بر لزوم عملیاتی شدن هر چه سریعتر بازار ثانویه ارز، تصریح کرد: از دولت محترم و بویژه بانک مرکزی می خواهیم که جهت تثبیت قیمت ارز، با مشورت اقتصاددانان و صاحبنظران، بسته های معقولی را پیشنهاد کنند لیکن تثبیت قیمت ارز، حق مردم، کسبه و بازاریان است تا بتوانند جهت انجام معاملات خود برنامه ریزی درستی داشته باشند. اوضاع فعلی بازار ارز باعث شده است است که فروشندگان جهت فروش کالاهای خود دچار سرگردانی و بلاتکلیفی باشند. دولت محترم باید در این زمینه تدبیر مورد نیاز را به خرج دهد و ما هم با متخلفان، مجرمان و مفسدانی که به قصد سوداگری و اندوختن ثروت بادآورده از تلاطم بازار استفاده می کنند به شدت برخورد خواهیم کرد.

هیچگونه تسامحی با مفسدین اقتصادی و اخلالگران بازار مالی نخواهیم داشت
آملی لاریجانی با اشاره به کارها دستگاه قضایی در این زمینه و گزارش های معاون اول قوه قضاییه به مردم، اظهار کرد: مردم مطمئن باشند که دستگاه قضایی هیچگونه تسامحی با مفسدین اقتصادی و اخلالگران بازار مالی نخواهد داشت. در قانون نیز وظیفه اخلالگران روشن شده است و در بعضی موارد نیز کارها آنان مشمول عنوان افساد فی الارض بوده و مجازات آن مشخص هست. قوه قضاییه در اجرای این مجازات تردید نخواهد کرد و به سراغ کسانی که از این التهابات سوء استفاده می کنند خواهد رفت. البته مقصود مهم برخورد با کسانی است که پشت پرده این التهابات هستند و به عنوان مثال با کارت ملی افراد دیگر، اقدام به خرید ارز و سکه در سطح وسیع کرده اند.

رئیس قوه قضاییه همچنین تاکید کرد: با این وجود، توقع از دستگاه قضایی باید غیر از توقع از رسانه ها باشد. قوه قضاییه نمی تواند جهت مدیریت فضا، هر روز سخنی ولو بی پایه و اساس بگوید. کار ما پیگیری بر اساس موازین شرعی و قانونی هست. ما کاری به بعضی بیانات نداریم که فردی می گوید باید اعدام کنید و دیگری می گوید باید تسامح کنید. دستگاه قضایی نه می تواند بی جهت کسی را اعدام کند، نه می تواند تسامح غیرقانونی به خرج دهد. البته توقع تسریع در پیگیری ها توقع به جایی است و تلاش می کنیم حتی اگر نیاز بود، جهت عبور از بعضی موانع بروکراتیک در مسیر پیگیری ها، اجازات خاصی را از جلسات اقتصادی سران قوا یا مقام معظم رهبری دریافت کنیم منتها فعلا قوانین موجود را در این زمینه کافی می دانیم و هیچگاه فراتر از شرع و قانون عمل نخواهیم کرد.

دادستان ها و قضات، تسریع در پیگیری ها را مدنظر قرار دهند
آملی لاریجانی با تاکید بر پیگیری های قوه قضاییه توام با استقلال و متانت قضایی، به دادستان ها و قضات توصیه کرد که تسریع در پیگیری ها را مد نظر قرار دهند و خاطرنشان کرد: اطلاع دارم که دادستان ها و بازپرس ها در این زمینه به خوبی مشغول فعالیت هستند و کارها با نظارت های معاون اول محترم قوه قضاییه و دادستان محترم کل کشور به خوبی پیش می رود. مردم عزیز هم مطمئن باشند که در آینده ای نزدیک، اخبار کامل تری از برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی به اطلاعشان خواهد رسید.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هجمه های سخیف سردمداران آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران در ایام اخیر، تصریح کرد: مدیر جمهوری و وزیر خارجه ایالات متحده، سخنان و تهدیدات بسیار نازلی را علیه نظام جمهوری اسلامی و مسئولان کشورمان داشته اند. انسان تعجب می کند که چگونه مسئولان یک کشور مدعی پیشرفت و قدرت، می توانند به این سخافت مبتلا شوند. مدیر جمهوری این کشور، انسان متوهمی است که رفتارش غیرعقلانی است و مدام مشغول ترساندن و ارعاب هست. نفس خروج آمریکا از برجام، غیر معقول بود و گمان می کنند که با چنین اقداماتی می توانند جمهوری اسلامی را به زانو درآورند.

آملی لاریجانی گفت: وزیر خارجه آمریکا نیز اتهامات و نسبت های سخیف و سراسر کذبی را متوجه مسئولان جمهوری اسلامی و مراجع معظم تقلید کرده، سخنانی که در سطح منحط ترین سایت های ضد انقلاب خارج نشین بوده هست. همه این سخنان و بیانات نازل، ناشی از ضعف و استیصال کشوری است که فاقد اقتدار واقعی است و خود را در تحولات غرب آسیا و هزینه هایی که جهت پیشبرد اهدافش در این منطقه کرده بود، بازنده می بیند.

ایران مقتدرتر از هر وقت دیگری پشت مرزهای اسرائیل حضور دارد
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه اوضاع آمریکا و رژیم صهیونیستی از حیث امنیت نسبت به چند سال قبل بسیار بدتر هست، خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی مقتدرتر از هر وقت دیگری پشت مرزهای اسرائیل حضور دارد و به همین علت آمریکا با چنین استخفاف و استعجالی دنبال به زانو درآوردن ملت کشور عزیزمان ایران است.

آملی لاریجانی با اشاره به ادعای اخیر ترامپ مبنی بر اینکه مسئولان جمهوری اسلامی بالاخره با او تماس خواهند گرفت، این بیانات را ناشی از توهم عمیق مدیر جمهوری آمریکا دانست و افزود: بعضی سخنان سردمداران آمریکا و از جمله نسبت های سراسر دروغ وزیر خارجه آمریکا در مورد دارایی های اینجانب و یا بعضی مراجع عظام تقلید نه تنها بر خلاف موازین قانونی و اخلاقی هست، بلکه با غمض نظر از این جهات در شأن یک سیاستمدار هم نیست. بسیاری از مسئولان کشورها، اگر دیانت هم ندارند ولی لااقل شئون مسندی را که در آن قرار دارند، رعایت می کنند. مسئولان دولت آمریکا، از رعایت همین مقدار هم فرو مانده اند و این بسیار عجیب است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آمریکا با عبور از همه خطوط قرمز اخلاقی و سیاسی به دنبال عقب راندن مردم کشور عزیزمان ایران هست، خاطرنشان کرد: اگر بنا به عقب نشینی بود، این نظام 40 ساله نمی شد. متاسفانه آنها همانگونه که اخیرا یکی از سیاستمداران خود آمریکا اذعان کرده هست، مردم کشور عزیزمان ایران را نشناخته اند. «من جرب المجرب، حلت به الندامه». آزمودن اهل تجربه، جهت آنها نتیجه ای جز پشیمانی به بار نخواهد آورد لیکن مقاومت مردم کشور عزیزمان ایران زبانزد دوست و دشمن است.

اگر کابینه نیاز به ترمیم دارد، مسئولان با درایت خود اقدام به این کار کنند
آملی لاریجانی متذکر شد: امروز به حول و قوه الهی، قوای کشور متحدتر و منسجم تر از قبل جهت حل پرسشها پیش قدم هستند و مردم فهیم و بصیر کشورمان نیز به خوبی با فریبکاریهای دشمن های که از طرفی ابراز دلسوزی می کنند و از طرف دیگر انواع فشارها و تحریم ها را اعمال می کنند، آشنایی دارند. مطمئنیم که به فضل الهی و با خودباوری و ایمان مردم قدرتمند کشورمان، این تهدیدها نیز خنثی خواهد شد و مسئولان نیز با تدبیر خود، کشور را از این مرحله به سلامت عبور خواهند داد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه اگر لزومی به ترمیم کابینه نیز وجود دارد، مسئولان محترم با درایت خود اقدام به این کار کنند، تصریح کرد: مدیران جهادی و اهل ایثار باید در صحنه حضور یابند و با مردم، سخن حق، خالصانه و صادقانه بگویند. مردم اگر صدق و راستی ببینند در صحنه حاضر خواهند شد؛ چنانکه در دوران دفاع مقدس و بویژه روزهای نهایی آن که صدامیان فکر می کردند می توانند کشور را به تصرف درآورند، مردم حضور پررنگ تری داشتند و نشان دادند که با اتحاد و انسجام و مقاومت می توان توطئه های دشمن را خنثی کرد. امروز در جبهه اقتصادی نیز همین اوضاع حاکم است و مردم در صورت مشاهده تلاش مسئولان و تدبیر آنان، در صحنه حضور خواهند داشت.

براساس این گزارش، بررسی “دستورالعمل اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای قوه قضاییه” در جهت اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در هفته قوه قضاییه، در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت که مواردی از آن مورد بحث و بررسی قرارگرفت و ادامه بررسی به جلسه آینده موکول شد.

واکنش آملی لاریجانی به سخنان وزیر خارجه آمریکا راجع به وی

واژه های کلیدی: بازار | آمریکا | دستگاه | مسئولان | لاریجانی | قوه قضاییه | دولت آمریکا | مسئولان کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog